MZ Sivac

Fudbal finale Kupa Vojvodine (Ž) Sivčanke odbranile primat

Treću godinu za redom fudbalerke Poleta iz Sivca osvojile su pehar u Kupu na teritoriji Fudbalskog saveza Vojvodine. U finalnoj utakmici ovogodišnjeg pokrajinskog Kupa, izabranice trenera Zlatka Strunjaša,sa ubedljivih 4:1 (2:0), bile su uspešnije od Metalmanije iz Kanjiže.

Golove za Sivčanke postigle su Anastasija Govorčin u 11., Viktorija Časar u 31., Nikolet Časar u 80. i Jovana Vujadinović (iz jedanaesterca) u 83. minutu, a Betina Balaž u 62. minutu dala je počasni pogodak za Kanjižanke. Susret je odigran na stadionu Poleta u Sivcu, pred nešto više od 100 gledalaca.Domaće igračice tokom celog meča su imale terensku inicijativu i bile mnogo bolji rival,propustile su domaće mnogo prilika za gol i mogle su mnogo ranije da rese sve dileme oko pobednika.Posle smanjenja rezultata gostujuće igračice su krenule nešto agresivnije i stvorile su dve tri dobre prilike ,ali to nije dugo trajalo domaće fudbalerke su opet preuzele inicijativu i ponovo počele ređati prilike da bi sa još dva pogodka u mreži gostiju stavile tačku i zasluženo ubedljivo slavile i treći put za redom osvojile Kup Vojvodine za žene.Sportsku pravdu delila je sudija Jelena Banjeglav iz Bačke Topole.
Posle završetka finalnog meča, predstavnik FSV Čedomir Drašković iz Bačke Topole, je urucio pehar kapitenki ŽFK Poleta Jovani Zindović.

POLET (S): Erdei, Banjeglav, Avramović, Ostojić, Liščević, Zindović, Selak,Vujadinović, V.Časar, Govorčin, Šerko. Još su igrale : Bezbradica, Ilić, N.Časar, Purda, Rajković.

METALMANIJA: Neđeši, Šoti, Černjak, Terenji,Kermeci, Kiš, Tolmalčević, Loketić,Tumbas, Balaž,Erdelji. Još su igrale : Kovač, Fekete, Erbus, Totajev.